Nakrętki na leczenie i rehabilitację Martynki

25 sierpnia, podczas XXIX Biegu im. Stefana Bąka, na terenie muzeum będą zbierane nakrętki dla 9-letniej Martynki z Osieka nad Notecią, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

Marynka nigdy nie odzyska sprawności ruchowej i zawsze będzie poruszać się na wózku inwalidzkim. Z powodu niedowładu kończyn dolnych i górnych, nie potrafi samodzielnie siedzieć, chodzić. Dotychczas Martynka dostała pięć serii komórek macierzystych, koszt jednego podania to 9.000 zł. Brakuje pieniędzy na rehabilitację.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców Osieka, gminy Wyrzysk i wszystkich, którzy 25 sierpnia przybędą na zawody o przyniesieni nakrętek na teren muzeum. Zbierane są wszelkie plastikowe zakrętki, bez względu na wielkość i kolor – po napojach, mleku, jogurtach, po produktach spożywczych, chemii gospodarczej. 1kg zakrętek, za który firmy recyklingowe płacą średnio 70 groszy, to około 400 sztuk. Ponad 19.000 kg nakrętek pozwoli zebrać 13.000zł, które będzie można przeznaczyć na dalsze leczenie i rehabilitację dziewczynki. 

Martynce można pomóc także poprzez dowolne wpłaty na konto: SBL Zakrzewo 89894400030000208820000010 z dopiskiem: na leczenie Martyny Gruszczyńskiej 122/G. Martynka jest podopieczną Fundacji Słoneczko. Trzy lata temu podczas akcji charytatywnej, 24-godzinnego biegu, mieszkańcy Osieka, gminy i nie tylko pokazali, że mają wielkie serca i lepsze jutro dla pokrzywdzonych przez los dzieci warte jest każdego grosza. Dziś nie prosimy o pieniądze, a o nakrętki. Liczy się każda sztuka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii -. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.